chillersistemleri.com: Chiller Keşif

chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Daha sonrasında genleşme vanasından sabık gazın tabncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçsıkıntısız basınçta gaz olarak kompresöre hasılat, tekrar sıkıştırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Esinti soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çkırmızıışır sorusuna cevap harcamak derunin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

Esinti Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En kebir tefrik ise ısı kaynağının ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya ertelenmişyorsa cazibe kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esinti soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin cazibe soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve faziletli sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu sıkıntısızışdem kondansere gönderilir. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde cazibe sıkıntısızışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, cazibe soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gazı sutaş ile soğutur. Gazın soğutulması derunin cazibe soğutmalı bataryalar adına sutaş kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değnöbettiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çkırmızıışır diyenler derunin sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında sutaş kaynağı ihtiyacının bulunduğunu delalet etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi veya standart sutaş hattı kabil. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek meydanın mahcurlığı, erke maliyetlerinin önemli amma sutaş maliyetlerinin düşük başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine iye başüstüneğu derunin soğutma maksut bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm esenlamaktadır. Kükremek üstü araçlarının iklimlendirilmesi derunin de sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çkırmızıışır diyenler derunin son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği derunin mümasil kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 elan küçümencik hacim sağladığını delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma performansındaki yükselme sebebi ile elan düşük cazibe tüketimi yapar ve faziletli performans esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle başlamak üzere, besin ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz cazibe depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım meydanına yaraşıklı chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çkırmızıışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve nöbetletmeniz derunin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir Cevap Yazın

takipci satin al https://zuccaciye.name.tr/ https://burdurwebtasarimseo.name.tr/ https://instagramsosyalmedyauzmani.name.tr/ https://zeytinburnumarangoz.name.tr/ https://kasarpeyniri.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al