Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına doğrultu veren bir mesafeç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kabil kişisel detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sağlıklı adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve minval gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arz düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene zarfında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı rabıta göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi kılmak, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirimlik astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en çizgi görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve yerine gereğince hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kategorik bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan bir tomar bilim sahibi başlamak istiyorsanız, birşunca terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine gereğince belirlenir ve birşunca kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki olaylar üzerine bilim verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Genellikle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar karınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin romanesk yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabil evetşama şekline sim değer.

Burç yorumlaması üzerine çok bir tomar bilim sahibi başlamak karınin, astroloji terminolojisine aşina başlamak önemlidir.

Fehva Demeı
Tevellüt haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilim verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir farklı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere sim edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğçalışmaimlere sim edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, sağlıklı bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, istikbal tahmini ve elan pek çok süje üzerine bilim tesviye dair olabildiğince bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir Cevap Yazın

takipci satin al https://zuccaciye.name.tr/ https://burdurwebtasarimseo.name.tr/ https://instagramsosyalmedyauzmani.name.tr/ https://zeytinburnumarangoz.name.tr/ https://kasarpeyniri.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al