Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” medlulına gelen Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir müddet hür halde bulunan şehir, sadece ardından korsanların eline güzeştetir. M.Ö. 77’bile Kumandan Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına peklmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuşdolaşma. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin vürutmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği esnasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve yetişkin bir tekâmül göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik haklara bakarak Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin yıl önce dahi insanoğluın yasevimliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en aynalı yeridir” dediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca evcil ve yabancı turiste konut sahipliği karşılayıcı Antalya, tarihi ve kültürel turizme rağbet duyanlar derunin tam bir gezim cenneti! Tarih boyunca dayanıklı çok medeniyete konut sahipliği karşılayıcı bu nadide şehir, beyaz bayraklı plajları ile bile az çok popüler. Antik kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden aynalı 13 yeri sizin derunin listeledik. şayet siz bile yaz tatili derunin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız gezi planınıza bu bölgeleri eklemenizi tavsiye ediyoruz. İşte birbirinden şatır Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi içinlayacak ilk durum Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile beraberinde hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, ardından belirli bir müddet korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin ardından bölgede durum vadi surlar vâsiletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yeniden bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın popüler Üç Bapları inşa edilmiş. Salt sokaklarını gezmenin da çok şatır başüstüneğu Kaleiçi, tarihi dokular ortada gezmekten zevk alanlar derunin adeta biçbilimselş kaftan. Yürüyüş rotanızda karşınıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuklu izleri ile tarihe sefer edebilir ve kez kenarlarındaki hediyelik yük dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl evcil ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi muvaffakiyetyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda durum vadi natürel gaz lambası deposundan binlerce yıldır çısoy alevler ezelî Yunan Mitolojisi’ne bakarak farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye bakarak, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde kardeşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” medlulına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline çığlıkr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında canlı arslan serlı, keçi gövdeli, uzun hayvan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile uğraşmamaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile çarpışmak derunin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi katman dibine gönderir. Fakat Chimera gömüldüğü kavuşum 7 katman şeşndan alevler saçcevher devam fiyat. Küçük asya’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye bakarak hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi katman dibinden fışbayır alevleridir. Öte taraftan Bellerophontes’in zaferini kutlamak derunin Olympos’da bir yarış komplo edilir. Atletler Chimera’nin nâriyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Sonunda, hasetmüzde hala devam fail Olimpiyat Oyunları’nın Küçük asya’daki ilk örneğine şahitlik edilmiş olur.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Tarihi Vakit Kulesi şehrin tam göbeğinde durum aldatmaır. Tarihi kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla dürü edilmiştir. II. Kulülhamit’in kara tahta çıkışının 25. yılı anısına Said Paşa aracılığıyla yapmış oldurılan Vakit Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye icra vekili burçlarında durum aldatmaır. Antalya Vakit Kulesi`nin zeminden kaban noktasına ulaşan yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Müstamel zamanlarda baştan aşağı aşiret inşaatı dövme demirden bir saat mekanizmasına mevla olan kulenin saati 1974 yılında gene bileğalışveriştirilmiştir. Müstamel saat mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir eren kabartmasının durum aldığı bir çan kalmıştır. Vakit Kulesinin şimal tarafında ise çıkıntı halinde bir demir durum aldatmaır. Bu demirin alışverişlevi ise idam cezası edilen kişileri devir boyu halka teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin orantı kısımlarında durum aldatmaıyor. Taban Yorgi özge ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda örgüldığı oran edilen kilise Bizans dönemine ilişik. Tarihi örgünın dini açıdan önemi zaitnca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Su taşkınıçuklulara ilişik sıfır biricik kitap olmasının kanatı esna Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden hasetmüze ulaşan ender örgülarından biridir. Esas özelliği hala korunan kilise içinde tahrip olan fresk izlerine rastlamak muhtemel. Kilise hasetmüzde bir kamu halinde muhafaza şeşna münfailtır.

Antalya alanya transfer

Belek Transfer

Bir Cevap Yazın

takipci satin al https://zuccaciye.name.tr/ https://burdurwebtasarimseo.name.tr/ https://instagramsosyalmedyauzmani.name.tr/ https://zeytinburnumarangoz.name.tr/ https://kasarpeyniri.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al